Konto w kasynie i bezpieczeństwo

Wiele osób poważnie podchodzi do kwestii bezpieczeństwa swoich domów. Instalują metalowe drzwi, kupują drogie zamki, zapewniają i instalują monitoring.

To samo dotyczy większości właścicieli samochodów, którzy nie szczędzą wydatków na najnowsze modele systemów antykradzieżowych, alarmów i zakupu ubezpieczeń!

Ale jeśli chodzi o bezpieczeństwo internetowe dla tych osób (czy to konto do gry w kasynie, czy konto e-wallet), wszystko zmienia się diametralnie! Wymyślają adres e-mail, i rejestrują urodziny swojego ukochanego psa jako hasło! A potem krzyczą na wszystkich forach i czatach, że z ich konta w kasynie skradziono miliony, że skradziono Bitcoin, albo że nie mogą się dostać na własną stronę (mimo że nie mają nawet wtyczki zabezpieczającej).

Pisząc ten post, wyzwaniem dla mnie jest obejrzenie filmiku blogera. Który w swojej apelacji twierdził, że włamał się na konto w kasynie i ukradł prawie milion rubli (15.7000 dolarów).

Jak wszystkie tego typu historie, ta również okazała się nieco mętna, ale służby bezpieczeństwa kasyna rozgryzły sprawę i pieniądze zostały zwrócone graczowi. Podobno konto rzeczywiście zostało zhakowane, a pieniądze zostały wypłacone do cudzego portfela elektronicznego!

Konto w kasynie i bezpieczeństwo: Moje doświadczenie!

Konto w kasynie

Podobnie jak wielu innych, byłem nieco nieodpowiedzialny w kwestii bezpieczeństwa konta podczas rejestracji online! Ale potem zacząłem się zastanawiać, bo przecież wysyła się prawie wszystkie dane o sobie, nie wiadomo gdzie i komu. I chociaż wszędzie mówią Ci, że Twoje dane nigdzie nie pójdą, ale pomyśl o tym. W końcu są one przetwarzane przez żywych ludzi, którzy z czasem zmieniają pracę, a zatem baza danych może przechodzić z rąk do rąk. A to, w jakich rękach znajdą się Twoje dane (w tym hasła i adresy e-mail) i jak zostaną wykorzystane, jest wielkim pytaniem.

Naszym głównym zadaniem jest więc stworzenie jak najbardziej złożonego hasła i jak najbezpieczniejszego adresu e-mail.

Utwórz hasło

Główną zasadą przy tworzeniu haseł jest to, aby nie używać tego samego hasła dwa razy z rzędu!

Zauważyłem, że gdy poprosisz krewnych lub przyjaciół o wymyślenie hasła, osoba ta wpada w głupotę i długo się zastanawia.

Wymyśliłem sposób na tworzenie haseł. Możesz spojrzeć na dowolny przedmiot i wymyślić część hasła na podstawie jego nazwy. Niezależnie od tego, czy jest to część numeru seryjnego monitora na biurku, czy nazwa opakowania makaronu w kuchni. Następnie dodaj cyfry i znaki, aby uzyskać dość silne hasło. I ta metoda ma kilka zalet.

Po pierwsze, hasło nie będzie związane z Twoim życiem osobistym (urodziny, imię żony, itp.), więc będzie trudne do odgadnięcia.

Po drugie, proces jej tworzenia sprawi, że łatwiej będzie Ci ją zapamiętać.

Z minusów, warto zauważyć, że jeśli aktywnie korzystasz z Internetu, a tym bardziej tworzysz konta w kasynach, będziesz musiał wymyślić wiele haseł.

Dlatego do tych celów Internet wymyślił tak wygodną usługę, jak „Generator haseł”. Wystarczy ustawić żądane parametry i żądaną długość klucza, a program wygeneruje gotowe rozwiązanie (hasło). W Internecie jest sporo opcji darmowych generatorów. Z minusów warto wspomnieć, że hasła są skomplikowane i muszą być przechowywane osobno na komputerze lub zapisane na kartce papieru. I wpisuj lub kopiuj za każdym razem, gdy wchodzisz do kasyna.

Jednak technologia nie stoi w miejscu i dziś można znaleźć tylko idealne rozwiązanie do tworzenia i przechowywania haseł! To się nazywa: Menedżer haseł.

Bitwarden.

Istnieje wiele typów i wersji menedżerów haseł i generatorów. Oto nazwiska najsłynniejszych z nich:

  • LastPass Platformy: Web, Android, iOS, macOS, Windows.
  • Dashlane Platformy: Web, Android, iOS, macOS, Windows.
  • Platformy Enpass: Android, iOS, macOS, Windows.
  • Bitwarden Platforms: Android, iOS, macOS, Windows, Linux.
  • 1Password Platformy: Web, Android, iOS, macOS, Windows
  • KeePass Platformy: Android, iOS, macOS, Windows, Linux.

Ich główną zaletą jest to, że są instalowane na wszystkich Twoich urządzeniach jednocześnie, mają wbudowany „Generator haseł” i mogą zapamiętać Twoje hasła i przechowywać je w swojej własnej, oddzielnej chmurze. A Ty potrzebujesz tylko jednego hasła głównego, aby mieć dostęp do wszystkich swoich haseł. A jeśli do logowania używasz skanera linii papilarnych lub uwierzytelniania dwuskładnikowego, nie będziesz musiał ich pamiętać.

W końcu hasło główne Internet Security na lata 2019-2020 głosi: „Twoje najlepsze hasło to hasło, którego nawet nie znasz!”.

Zasada działania menedżera haseł.

Prawie wszyscy menedżerowie mają podobną zasadę działania. Przechodzisz przez procedurę rejestracji, pobierasz i instalujesz program, a następnie integrujesz go z przeglądarką lub smartfonem.

Następnie, przed rozpoczęciem jakiejkolwiek sesji w Internecie, należy najpierw wprowadzić hasło główne. Wszystkie inne hasła i dane do logowania z ofert (w tym e-portfeli i kasyn) zostaną wypełnione automatycznie. Jednak po wyjściu z programu Password Manager przeglądarka znów pozostanie nietknięta! Bardzo wygodne i bezpieczne!

Bitwarden

Bitwarden wie, jak przechowywać hasła, ma wbudowany i konfigurowalny generator, posiada funkcję autouzupełniania danych (adres, numery kart kredytowych itp.) i nie prosi o pieniądze. I może pracować ze wszystkimi znanymi przeglądarkami: Google Chrome, Microsoft Edge, Safari, Firefox, Vivaldi, Opera, Tor i Brave.

A za dodatkowe 10 dolarów rocznie możesz wynająć 1 gigabajt pamięci na pliki, aby przechowywać swoje ważne dokumenty i zdjęcia!